Z czym poradzi sobie środek odkamieniający?

Głównym zadaniem środka odkamieniającego jest - jak sama nazwa wskazuje - usunięcie śladów kamienia i rdzy ze wszelkich elementów armatury ceramicznej. Ze względu na doskonale opracowaną formułę poradzi on sobie również z pozostałościami po różnego rodzaju kosmetykach higienicznych, produktach mydlanych i nie tylko, które bardzo często pozostawiają w wielu miejscach nieestetyczne i trudne do usunięcia za pomocą standardowych preparatów zacieki. Oprócz tego pozwoli również pozbyć się rdzy, która również stanowi problem w niektórych łazienkach.

Na jakich powierzchniach stosować środek czyszcząco-odkamieniający do armatury łazienkowej?

Wspomniany środek czyszczący można stosować do mycia różnego rodzaju powierzchni, w tym muszli klozetowych, pisuarów, bidetów, brodzików czy umywalek. Podczas użytkowania należy jednak zachować ostrożność, ponieważ w kontakcie ze skórą środek może wywołać bardzo poważne oparzenia, a w przypadku dostania się do oczu - ich uszkodzenie. Aby uchronić się przed takim zdarzeniem, należy stosować rękawice ochronne, a sam środek koniecznie trzeba używać w możliwie największej odległości od twarzy. Nie należy również wdychać oparów, ponieważ mogą one wywołać podrażnienia dróg oddechowych.

Płyn czyszczący - jak często używać?

To, jak często będziemy stosować płyn czyszczący, zależy w dużej mierze od naszych potrzeb i wymagań. Średni odstęp pomiędzy jednym czyszczeniem łazienki a drugim to około dwa tygodnie i jest to idealny interwał czasowy do używania tego preparatu. Jeżeli jednak odczuwamy potrzebę sprzątania w łazience częściej, lub wymaga tego od nas sytuacja, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać ten środek np. raz na tydzień, pamiętając jednak, że ma on dosyć intensywne działanie.